Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

SMOOTH-ON EPOXY EA40 ADHESIVE

2.947,36 TL
2.947,36 TL
%0 İndirim
Daha Fazla SMOOTH-ON
Daha Fazla Yay Yapımı
Seçiniz :
Ukdelivery-26.png (16 KB)
ukstock-26.png (18 KB)
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

* İki Bileşenli Bir yapıştırıcıdır.

* 3 Farklı Miktarda Seti Mevcuttur

Kullanım Alanları
 
EA-40® Clear Amber Epoxy, kürlenme sonrasında neredeyse şeffaf olan ince filmler halinde kolayca yayılıp dağılabilen, dolgusuz, düşük viskoziteli bir epoksi yapıştırıcıdır. Uzun bir karışım ömrüne sahip olan EA-40®, 24 saat içerisinde oda sıcaklığında kürleşerek iyi mekanik  sağlar.
Karışım oranı hacimce 1: 1'dir. Hacimce 2A:1B oranında karıştırıldığında EA-40®, daha fazla ısı direnci ve geliştirilmiş fiziksel özellikler sunacaktır. EA-40® çok yönlüdür ve mücevher kaplamadan, sıhhi tesisat tamiratına kadar birçok farklı montaj ve onarım uygulaması için kullanılabilir. Yay yapımcıları, EA-40® 'ı muazzam bir laminasyon reçinesi olarak kabul ederler. EA-40®, MMM-A-188, Tip III için performans gereksinimlerini karşılayan, kurduğu bağlar yüksek neme dayanıklıdır ve iyi yapışma sağlar.
Kullanım
 
Güvenlik – Düzgün havalandırılmış bir alanda kullanın ("oda büyüklüğünde" havalandırma). Kirlenme riskini en aza indirgemek için koruyucu gözlük, uzun kollu kıyafetler ve lastik eldiven giyin. 
Malzemeler ılık bir ortamda (73°F / 23°C) saklanmalı ve kullanılmalıdır. Bu ürünlerin acıldıktan sonra raf ömürleri sınırlıdır ve en kısa süre içerisinde kullanılmalıdır.
Başarılı bir yapıştırma işleminin ilk şartı; temiz, kuru bir yüzeydir. Yapışkanlar, ya istenen yüzeye ya da yüzey üzerinde bulunan yabancı madde tabakasına yapışacaklardır. Nadiren de olsa; bir yapısal yapıştırıcı yüzeydeki kirletici maddeleri aşarak temiz olmayan yüzeye kuvvetli bir şekilde yapışabilir. 
Gözenekli malzemeler, kuru oldukları sürece kolayca birleştirilebilirler. Yüzey temizleninceye ve tozdan arınıncaya kadar zımparalanmalıdır. Metal ve plastik gibi gözeneksiz yüzeyler, yağdan arındırılmalı, kurutulmalı ve kumlama, zımparalama veya kimyasal aşındırma ile pürüzsüz hale getirilmelidir. Kazınmış veya kumlanmış yüzeyler, kirlenmeyi önlemek için, birkaç saatlik bir işlemle kaplanmalıdır.
Malzemeyi tutacak olan kişiler, ellerindeki yağı temiz yüzeylere bulaştırmamak için, temiz pamuk eldivenler giymelidirler.
Epoksi yapıştırıcılar; nikel, krom, kalay, çinko gibi metaller veya polietilen gibi yumuşak termoplastikler üzerinde iyi performans vermez.
Bu materyalin performansından şüphe duyuyorsanız, hiçbir uygulamanın da aynı olmadığı düşünülürse, projenizle olan uygunluğunu belirlemek için küçük bir test uygulaması yapmanızı öneririz.
ÖLÇÜM VE KARIŞTIRMA...
Hacimce eşit miktarlarda A ve B bölümünü  (veya 2A:1B) tartarak temiz bir karıştırma kabına alın. 
Karıştırma araçları ve kapları temiz olmalı ve metal, cam veya plastik gibi malzemelerden yapılmış olmalıdır. Karıştırma kabına A ve B bölümlerinden eşit miktarda dağıttıktan sonra en az 3 dakika boyunca iyice karıştırın. Karıştırma kabının kenarlarını ve tabanını birkaç kez sıyırdığınızdan emin olun.
 
Uygulama - Hazırlanan yüzeye uygulayın ve 24 saat kürleşmesini bekleyin. Hafif ısı uygulamak, EA-40®'ın daha hızlı kürleşmesini sağlar (6 saat için 150°F / 65°C)
 
Pos Kür – EA-40®’ı oda sıcaklığında kürledikten sonra, 4 ila 8 saat boyunca 150°F (65°C) sıcaklığa maruz bırakmak, fiziksel özelliklerini ve performansını arttırır. Yapıştırılan tabakaları yerinden oynatmadan veya işlemeden önce oda sıcaklığına kadar soğumasını bekleyiniz. 
Maksimum Isıl Eğilme Sıcaklığına Ulaşmak için - Oda sıcaklığında 24 saat boyunca kürleyin, ardından 2 saat boyunca 250°F'de (122°C) ısı ile kürleyin.
1A:1B Karışım Oranında – Isıl Eğilme Sıcaklığı 163°F (73°C) olmalıdır.
2A:1B Karışım Oranında – Isıl Eğilme Sıcaklığı 217°F (103°C) olmalıdır.

Teknik Özellikler

Hacimce Karışım Oranları 1A:1B
Ağırlıkça Karışım Oranları 1A:1B
Özgül Ağırlık 1,10 g/cc
Karışımın Ömrü 2 saat
Kürleşme Süresi  24 saat 
Renk Saydam Kehribar 
Çekme Dayanımı  0.2344 Bar (3.400 psi)
Kopma Anındaki Uzama 1.0 %
Barkol 935 Sertliği 66
Karışımın Vizkozitesi Açık Macun

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.